Sprzęt fitness i akcesoria

Środki bezpieczeństwa na siłowniach

6 czerwca 2020 roku swoją działalność wznowiły siłownie, jednak korzystanie z nich nie wygląda tak, jak przed pandemią. Co się zmieniło i jakich nowych obowiązków należy się spodziewać, jeśli chcemy wrócić do formy?

Ćwiczenia ze skakanką

Skakanie na skakance to najlepsza zabawa z dzieciństwa. Szczególnie dziewczynki potrafią godzinami podskakiwać w rytm wyliczanki. Ten niepozorny sprzęt może stać się najlepszą, domową maszyną do treningu kardio. Regularne sesje ze skakanką zapewnią kondycję i mnóstwo spalonych kalorii. To proste i tanie narzędzie dla każdego, dlatego ze skakanki często korzystają bokserzy i inni sportowcy, gdyż

Fitness i odchudzanie – przydatne aplikacje

W dzisiejszych czasach stale wzrasta świadomość ludzi na temat tego, jak ważny jest zdrowy model odżywiania oraz aktywność. Dzięki temu coraz więcej z nas zaczyna zdrowo się odżywiać oraz zapisuje na zajęcia do pobliskiego fitness clubu lub siłowni.  Niestety żyjemy w czasach, kiedy bardzo szybkie tempo nie pozwala nam na wielogodzinne przygotowywanie posiłków oraz żmudne

Nordic walking – jak dobrać kijki i buty?

Jedną z najważniejszych zalet nordic walkingu jest jego dostępność dla niemal wszystkich. Nie trzeba mieć wyrobionej kondycji fizycznej, gdyż intensywność wysiłku i czas trwania aktywności można dopasować do własnych możliwości. Nie trzeba też kupować drogiego sprzętu. Nie jest konieczna specjalistyczna odzież – wystarczy wygodne ubranie sportowe. Jednak zanim zaczniemy uprawiać ten sport, musimy się zaopatrzyć

Ciężarki do ćwiczeń

Hantle to jedne z najbardziej popularnych i uniwersalnych przyrządów służących do różnego rodzaju ćwiczeń. Wykorzystuje się je m.in. w fitnessie, w treningu siłowym, a nawet w rehabilitacji. Ćwiczyć z nimi mogą zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Odpowiednio dobrane ciężarki oraz zestaw ćwiczeń dopasowane do naszych potrzeb mogą przynieść bardzo dobre efekty.

Opaski fitness – czy warto, jak wybrać?

Zdrowy styl życia oznacza regularne treningi i zbilansowaną dietę. W celu optymalizacji rezultatów coraz więcej aktywnych osób decyduje się zainwestować pieniądze w specjalne opaski do ćwiczeń. Ten elektroniczny gadżet pozwala monitorować efektywność każdego treningu, a to umożliwia lepsze dopasowanie ćwiczeń do naszych potrzeb.

Aplikacje mobilne dla miłośników sportu

Aplikacja to słowo klucz, które wyznacza trendy wśród użytkowników smartfonów. Aplikacje mają ułatwiać nam życie, przypominając i wykonując skomplikowane obliczenia. Aplikacja umilają też nam czas i ułatwiają kontakt ze znajomymi.  Ich liczba rośnie szybciej niż przysłowiowe grzyby po deszczu.

Jak wybrać matę do treningu?

Ćwiczenia bez właściwego sprzętu nie są w pełni efektywne. W klubach fitness profesjonalne akcesoria to podstawa różnych programów treningowych. Warto jednak niektóre z nich posiadać również w domu. Kompletny zestaw sprzętu do ćwiczeń ułatwi samodzielne dbanie o formę.

Jak wybrać piłki do ćwiczeń

Piłki gimnastyczne należą do najpopularniejszych akcesoriów do ćwiczeń. Stworzone w latach 60. przez szwajcarskich fizjoterapeutów służyły początkowo do rehabilitacji i gimnastyki korekcyjnej. Dziś są szeroko wykorzystywane w ćwiczeniach ogólnorozwojowych, rozluźniających, wzmacniających i kondycyjnych.

Ergometr wioślarski – jak ćwiczyć?

Dostępny jest w każdej siłowni, bo zapewnia świetne wyniki – ergometr wioślarski to najlepszy przyrząd do krótkich serii ćwiczeń. Sprawdzi się przy różnym typie treningu, ponieważ aż 95 proc. mięśni angażowanych jest właśnie podczas ćwiczeń z wykorzystaniem wioślarza. Nic więc dziwnego, że sprzęt ten cieszy się popularnością w każdej dziedzinie sportu.