Sprzęt fitness i akcesoria

Opaski fitness – czy warto, jak wybrać?

Zdrowy styl życia oznacza regularne treningi i zbilansowaną dietę. W celu optymalizacji rezultatów coraz więcej aktywnych osób decyduje się zainwestować pieniądze w specjalne opaski do ćwiczeń. Ten elektroniczny gadżet pozwala monitorować efektywność każdego treningu, a to umożliwia lepsze dopasowanie ćwiczeń do naszych potrzeb.

Aplikacje mobilne dla miłośników sportu

Aplikacja to słowo klucz, które wyznacza trendy wśród użytkowników smartfonów. Aplikacje mają ułatwiać nam życie, przypominając i wykonując skomplikowane obliczenia. Aplikacja umilają też nam czas i ułatwiają kontakt ze znajomymi.  Ich liczba rośnie szybciej niż przysłowiowe grzyby po deszczu.

Jak wybrać matę do treningu?

Ćwiczenia bez właściwego sprzętu nie są w pełni efektywne. W klubach fitness profesjonalne akcesoria to podstawa różnych programów treningowych. Warto jednak niektóre z nich posiadać również w domu. Kompletny zestaw sprzętu do ćwiczeń ułatwi samodzielne dbanie o formę.

Jak wybrać piłki do ćwiczeń

Piłki gimnastyczne należą do najpopularniejszych akcesoriów do ćwiczeń. Stworzone w latach 60. przez szwajcarskich fizjoterapeutów służyły początkowo do rehabilitacji i gimnastyki korekcyjnej. Dziś są szeroko wykorzystywane w ćwiczeniach ogólnorozwojowych, rozluźniających, wzmacniających i kondycyjnych.

Ergometr wioślarski – jak ćwiczyć?

Dostępny jest w każdej siłowni, bo zapewnia świetne wyniki – ergometr wioślarski to najlepszy przyrząd do krótkich serii ćwiczeń. Sprawdzi się przy różnym typie treningu, ponieważ aż 95 proc. mięśni angażowanych jest właśnie podczas ćwiczeń z wykorzystaniem wioślarza. Nic więc dziwnego, że sprzęt ten cieszy się popularnością w każdej dziedzinie sportu.

Trening z elektrostymulacją

Trening z elektrostymulacją mięśni (EMS) wywodzi się z fizjoterapii, ale od lat wykorzystywany jest także w sporcie. Gdy ćwiczymy do naszych mięśni docierają impulsy z mózgu, które powodują, że się one kurczą, przez co pracują.

Taśmy do ćwiczeń

Piękne ciało bez grama zbędnego tłuszczu to współczesny kanon mody zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Zwłaszcza w obliczu zbliżającego się lata kluby fitness przeżywają oblężenie. Każdy chce dobrze wyglądać w stroju kąpielowym, a tylko dieta i właściwe ćwiczenia zapewnią optymalny efekt.

Buty do biegania – wybierz model najlepszy dla siebie

Bieganie to świetny sposób na dbanie o zdrowie i piękną sylwetkę. Wystarczy zaledwie pół godziny, aby poprawić metabolizm i wyzwolić cenną dawkę endorfin. Bieganie silnie poprawia samopoczucie i aktywizuje niemal wszystkie partie mięśniowe, nic więc dziwnego, że ma tylu zwolenników.

Jaki sprzęt musisz mieć w domowej siłowni?

Złotą zasadą fitnessu jest systematyczność. Sport można uprawiać wszędzie, ale ważne, by robić to przynajmniej trzy razy w tygodniu, minimum 40 minut. Wtedy można liczyć na wymierne rezultaty. Napięty plan dnia sprawia, że nie zawsze mamy czas, by udać się do klubu fitness chociaż na godzinę ćwiczeń. Wtedy pojawia się myśl o stworzeniu niewielkiej siłowni

Wioślarz – wzmacnia nogi i ramiona

Każda siłowania wyposażona jest w kilka niezbędnych sprzętów, bez których trening nie będzie optymalny. Jednym z nich jest wioślarz – niezastąpione urządzenie symulujące pływanie łódką.